Muncitor in depozit DHL- Germania

Germaniamea.ro anunt: Firmă germană este in căutare de manipulant marfă pentru un depozit DHL. Se acceptă barbati, femei, cupluri

Cerințe:
• Angajatul trebuie sa își asigure transportul până la sediul firmei in Germania!
• conditie fizica buna
• capabil sa lucreze in echipă
• se acceptă barbati, femei, cupluri
• Se încarcă și descarcă pachete de diferite greutați - intre 100g si 31, 5kg! Se trage o bandă aproape de el, și coletele se iau și se pun pe acea banda.

Condiții:
• locul de muncă este la Leipzig, Berlin sau Magdeburg
• contract pentru o perioada de 9 luni de zile
• se garantează 6 ore de lucru pe zi, adică 30 de ore /saptamană, cu posibilitate de ore suplimentare
• se plătește 10, 88 Euro Brut/ora lucrată (din aceștia se reține impozit conform clasei de impozitare)
• cazarea 330 Euro/ luna - se reține lunar din salariu
• transport de la cazare la locul de muncă 50 Euro/luna - se retine lunar din salariu
• Se retine din salariu in primele luni de contract, un numar de 129 de ore lucrate drept garantie. In momentul in care angajatul parasește firma fără preaviz, distruge bunurile de la cazare sau de la locul de muncă, I se va retine penalizare din garantie! In momentul in care angajatul părăsește firma in condiții normale, i se restituie garanția.
• Cei care sunt șoferi primesc bonus 100 Euro/luna
• Avans se poate obține după minim 2 saptămâni lucrate. Banii nu se dau cash. Se virează doar in cont bancar.

Program in ture:
 schimb 1 Luni- Vineri, Sambata- 06:00-14:00 - 10, 88 Euro Brut/oră
 schimb 2 Luni- Vineri, Sambata- 14:00-22:00 - 10, 88 Euro Brut/oră
 schimb 3 Luni- Vineri, Sambata- 22:00-06:00 - 10, 88 Euro Brut /oră + 25% spor de noapte

Responsabilități: incarcă si descarcă pachete cu greutatea intre 100g si 31, 5 kg
In momentul intrării la cazare se achita 13 euro/ persoană pentru emiterea cazierului internațional
Sunt necesare doua poze tip pașaport - una pentru Anmeldung( Primărie) și o poză pentru cardul de sănătate.

GermaniaMea.ro nu este responsabilă pentru conținutul anunțurilor: textul, contactele furnizate etc. Dacă credeți că conținutul unui anunț clasificat este fals sau ilegal, vă rugăm să luați legătura cu GermaniaMea.ro
Publicat:
2022-08-24 14:10
Nume:
004969348674009
Numar de telefon:
Adauga un nou anunt
Domeniu de activitate
Domeniu de activitate:
Munca necalificata
Land
Land:
Toată Germania
 (Comentarii: 0)

Tags

Pagini: 12...48